Anasayfa » EKPSS 2022 Puan Hesaplama (Lisans-Önlisans-Ortaöğretim)

EKPSS 2022 Puan Hesaplama (Lisans-Önlisans-Ortaöğretim)

Ekpss Puan Hesaplama

EKPSS Puanlarınızı hesaplarken nasıl bir formül kullanıyoruz ? KpssHocam EKPSS Puan Hesaplama robotu olarak oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Peki 2022 Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim EKPSS Puanlarınızı nasıl hesaplıyoruz? İşte EKPSS Hesaplama detayları.

Bilindiği üzere EKPSS sınavlarında Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim alanlarında 30 adet Genel Yetenek ve 30 adet Genel Kültür olmak üzere toplamda 60 soru sorulmaktadır. Engellilik durumuna göre süreler değişmektedir.

EKPSS Puan Hesaplama (Lisans-Önlisans-Ortaöğretim)

Doğru Yanlış
Genel Yetenek (30)
Genel Kültür (30)
Net GY/GK
EKPSS Puanınız
Lisans
Önlisans
Ortaöğretim

EKPSS Standart Puan hesaplama ve Ağırlıklı Standart Puan Hesaplama nasıl yapılır ?

Ekpss puanlarınızı deneme netlerinize göre kolayca hesaplayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru ve yanlış sayılarını girip Hesapla butonuna basmak.

Puanlar hesaplanırken öncelikle GY-GK ayrı ayrı olmak üzere netler hesaplanır. Daha sonra GY ve GK oturumları için standart sapmalar bulunur. Bununla birlikte ortalama netler de hesaplama yaparken kullandığımız bir başka veridir.

En yüksek puan Türkiye birincisine verildiğinden ve diğer puanların da birinciye verilen puana kıyasla hesaplandığından Türkiye birincisinin netleri de yine puan hesaplama işleminde kullanılmaktadır.

KPSS Puan Hesaplama robotu için TIKLAYINIZ.

Puanlarınız hesaplanırken ÖSYM tarafından paylaşılmayan bazı veriler de vardır. Bu durumda tahmini veriler kullanıp en yakın sonucu bulabiliyoruz. Kpss hocam sitesi olarak detaylı bir şekilde puan hesaplamayı gösterdik. Buradan KPSS Puan Hesaplama nasıl yapılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.